PŘIJÍMAČKY V KLIDU 

Nabízíme efektivní podporu žákům při jejich přípravě na přijímací zkoušky na střední školy. Systematickou přípravou probereme v průběhu školního roku učivo nezbytné k úspěšnému složení přijímacích zkoušek. Samozřejmostí je u nás individuální přístup k žákům i ve skupinových lekcích. Každý má své tempo a cíle, ke kterým směřuje. 

Zkušební testování začíná!

                                       TERMÍNY ZKUŠEBNÍHO TESTOVÁNÍ 2024 - 2025 

2024                                                                 2025
listopad  -  2. 11.                                               leden    - 4.1.;  11.1.;  25.1.
prosinec - 7. 12.                                               únor     - 8.2.; 15.2.; 22.2.
                                                                          březen - 1.3.; 15.3.; 29.3.  
                                   
             Přihlašujte se přes kontaktní formulář zde . Prezenčně testování proběhne při minimálním 
            počtu 8 žáků. Testování lze absolvovat i online. Řešení testů děti obdrží na videonahrávce.

VÝUKOVÉ PROGRAMY 

Systematická příprava, opakování, pravidelné testování prezenčně i on-line.

Individuální výuka 

Individuální příprava dle dohody s žákem 

Pravidelné testování 

Sobota - prezenčně 

Registrace nutná!!


PŘIJÍMAČKY V KLIDU 

Kvalitní vzdělání - cesta k úspěchu 

Individuální přístup  

Znalosti ze základních škol často žákům k přijímačkám nestačí. Naším cílem je, aby šli všichni k přijímačkám připravení a se zdravou dávkou sebevědomí. Každý má své tempo a svůj cíl. Jinak se bude připravovat budoucí student prestižního gymnázia, jinak budoucí student průmyslovky nebo obchodní akademie. Důležité je dobře zvážit své možnosti a optimálně si nastavit svůj cíl.

Kvalitní vzdělání je jednou z cest k úspěchu. Úroveň úspěšného vzdělávání máme nastavenou každý jinak, ale většinu děti v nějakou chvíli čekají přijímací zkoušky na střední školy. Jsem ráda, že dnes dokážu efektivně pomáhat dětem při jejich přípravě na zkoušky nebo na začátek školního roku. 

Po důkladném studiu různých přípravných učebnic na přijímačky, absolvování několika kurzů, seminářů a debat s učiteli jsem dospěla k názoru, že je potřeba dětem  přípravu zjednodušit. Jsem přesvědčená, že v 10 letech, ba dokonce ani ve 14 letech nepotřebují vždycky pochopit PROČ, ale musí vědět JAK na to! Začala jsem tak učit přípravu na přípravu, aneb k přijímačkám v klidu a přehledem. 

Rozdělila jsem matematiku a češtinu do několika tak, aby kopírovaly skutečné testy. V nich nejen stručně a přehledně shrnuji látku, která je předmětem přijímaček, ale především poukazuji na typové úlohy, výjimky a z rukávu vytahuji různá početní a češtinářská esa.... Mimochodem, že se slovo VÝJIMKA nebo přísudek jmenný se sponou objeví v testu pro deváťáky, je stejně jisté, jakože ráno vyjde slunce. A jen tak pro zajímavost víte, jaký je součet úhlů pravidelného šestiúhelníku nebo desetiúhelníku? I toto budou otázky, na které se vašich dětí budou v testech ptát.

Jak a kdy na výběr středí školy  

Začněte s přípravou včas

I když se to na první pohled nezdá, výběr střední školy je poměrně náročná disciplína. Do výběru zasahuje několik zdánlivě nesouvisejících faktorů, které ale nakonec musíme vzít všechny v úvahu. 

Co chceš v životě dělat?

Otázka, kterou svým dětem položí na druhém stupni základní školy většina rodičů. A tady se potkáváme hned s prvním nemalým problémem. Co je ta práce, střední škola snů? Zkuste tuto zdánlivě jednoduchou otázku položit sobě. Kolik z vás na ni najde jednoznačnou odpověď v dospělém věku?

První úvahy

Většina rodičů při úvahách, kam bude jejich dítě směřovat po základní škole, bere velmi správně v úvahu jejich dosažené studijní výsledky. Nenechte se jimi ale zmást. Známkování na základních školách je v českých poměrech relativně mírné a nemusí tak vždy odrážet realitu. Ze zkušenosti matek divokých chlapců můžu potvrdit, že se pedagog snadněji uchýlí k horší známce pro zlobivého chlapce (co má taky jiného dělat), než by rozplakal snaživou holčičku (co by s ní asi dělal potom). 

Jednou z možností, od které se při úvahách o budoucím povolání vašeho dítěte můžete odpíchnout, může být sesumírování toho, co opravdu dělat váš potomek nechce nebo nemůže. Omdlívá vaše dítě při pohledu na jehlu při povinném očkování? Propadá panické hrůze při pohledu na pavouka nebo na myš? Báječně zpívá a hraje na klavír, ale kotrmelec nedej bože výmyk je nedostižná meta?

Už se vám ukazuje cesta? ....

Jaký je o vybrané školy zájem?

Když si doma dáte dohromady mantinely, ve kterých se chcete pohybovat, přijde další otázka. Má ten kluk/holka šanci se na tu školu dostat?

Začnete o rok dřív!

Hlavně ve velkých městech dochází k doslova šílené soutěži dětí o to, aby se dostaly na slušnou střední školu. Děti dosahují u přijímaček naprosto famózních výkonů, které ale spíše vypovídají o tom, kolik času děti i jejich rodiče věnovali přípravě, než o skutečné kvalitě studenta.

Způsob jak projít přijímačkami a nezbláznit se můžete začít hledat v kvalitě školy, přijímacích kritériích a srovnat je se schopnostmi vašeho dítěte. Tím si můžete nastavit cíl a především zvýšit šanci na úspěch. Tuhle strategii ale nejde uplatnit v únoru, když vyplňujete přihlášky na střední školy. Výsledky přijímacích zkoušek z předchozích let buď nedohledáte vůbec nebo velmi obtížně.

Čas si udělejte v dubnu 

Udělejte si proto v osmé třídě vašeho dítka čas a v dubnu zasedněte k počítači a sledujte výsledkové listiny. Budete vědět, kolik bodů musí úspěšní uchazeči získat, aby byli na tu kterou školu přijati. V některých případech pracují školy dokonale online a vidíte i kolik dětí se dostalo ještě na odvolání, protože jejich úspěšnější kolegové se nakonec zapsali na jinou školu. 

Podrobné výsledky přijímacích zkoušek od CERMATu

Výsledky a trendy ve výsledcích přijímacích zkoušek zveřejňuje každý rok i CERMAT. Jedná se o téměř stostránkovou studii, která se může zdát laickým okem naprosto nepřehledná. Přináší ale velmi cenné informace o tom, jak jsou žáci úspěšní při snaze uspět na gymnáziích, středních odborných školách a učilištích s maturitou. Přináší ale i regionální srovnání. Bydlíte-li na hranici dvou krajů, stojí za to i tyto výsledky sledovat. 


© 2022 Přijímačky v klidu. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!